blog

Ze zákulisí salónu

21.3.2022

Jak začít?

Nejsnadnější cesta, jak začít dráhu kosmetičky, je pronajmout si v některém ze zavedených salónů již zkolaudovaný prostor pro provoz kosmetiky. Velkou výhodou je, že se stanete součástí již fungujícího týmu a tak vám z části odpadnou starosti jak se dostat do povědomí zákaznic. 

Pokud chcete být sama svojí paní a hledáte svůj vlastní originální prostor je nutné začít úplně od začátku.

Jakmile objevíte prostor vhodný pro váš záměr, jako první, než začnete rekonstrukci a úpravy prostor, doporučuji vše konzultovat na příslušné hygieně. Co všechno musí salón pro provoz kosmetiky splňovat, aby mohl být zkolaudován, co v něm nesmí chybět. Například dostatečná dávka denního světla, větratelná okna, přívod vody a odpadů do místnosti, správný počet umývadel a toalet, prostor na uložení čistého prádla, místo na odkládání použitého prádla a tak dále a tak dále. Ušetříte si tak do budoucna spoustu starostí a komplikací.

Kosmetická činnost spadá mezi  řemeslné živnosti a s tím je spojena řada specifických povinností

• na stavebním úřadě musíte požádat o změnu užívání a schválení     provozovny jako provozovna kosmetiky

• předložit stavebně technickou zprávu

• nechat vypracovat a schválit požárním specialistou požárně   bezpečnostní řešení

• předložit plány a revizi elektro

• na hygieně odevzdat ke schválení provozní řád vypracovaný podle   vzoru

Když tohle všechno zvládnete, většinou tak do dvou měsíců, zbývá už jen pozvat patřičné úředníky ke kolaudačnímu schválení vašeho nového kosmetického salónu.

Práce kosmetičky je čistá, krásná a voňavá s příjemnými zákaznicemi. Ty negativně naladěné a protivné na kosmetiku naštěstí nechodí.

Výhody podnikání ve vlastním salónu jsou jednoznačně v tom, že jste paní svého času. Sice se přizpůsobujete požadavkům klientely, ale když potřebujete volno na tří týdenní dovolenou nebo vám onemocní dítě, tak si ho jednoduše uděláte.

Nevýhodou je, že když nepracujete, nevyděláváte. Ale i s tím si už dnes umíme poradit.

Chci dostávat upozornění na nová školení, workshopy a tipy ze zákulisí salónu

registrujte se

Exkluzivní emailový klub

Chcete se dozvědět vždy jako první o nových workshopech a školeních? Chcete dostávat prověřené tipy ze zákulisí salónu? Stačí se přihlásit.