blog

Ze zákulisí salónu

KOLAGEN A JEHO VLIV NA PRUŽNOST VNITŘNÍCH ORGÁNŮ

Kolagen je jedním z klíčových strukturálních proteinů v lidském těle a hraje zásadní roli při udržování zdraví kůže, vlasů, kloubů a vazů. Kolagen má také vliv na pružnost vnitřních orgánů, což je zásadní pro jejich optimální funkci a celkové zdraví.

 

Co je kolagen a jak funguje?

Kolagen je nejběžnějším proteinem v lidském těle, tvoří až 30 % všech bílkovin v našem organismu. Nachází se nejen v kůži, vlasech a nehtech, ale také v kostech, šlachách, kloubech a vnitřních orgánech. Jeho hlavní funkcí je poskytovat pevnost, pružnost a strukturální integritu tkání. Molekuly kolagenu jsou navzájem propojené, tvoří hustou síťovou strukturu, která dává orgánům pevnost a elasticitu. Tato elastická síť je zásadní pro správné fungování vnitřních orgánů a jejich schopnost přizpůsobit se různým podmínkám a pohybům.

 

 

Vliv kolagenu na pružnost vnitřních orgánů

Pružnost vnitřních orgánů je klíčová pro jejich optimální funkci a plnění jejich specifických úkolů. Kolagen hraje v tomto procesu klíčovou roli:

  1. Srdce: Kolagen je důležitý pro správnou strukturu srdce, která umožňuje srdci pružně se stahovat a pumpovat krev po celém těle. Nedostatek kolagenu může způsobit ztrátu pružnosti srdečních tkání a potenciálně ovlivnit srdcovou funkcí.
  2. Plíce: Pružnost kolagenu je důležitá také pro normální funkci plic. Plicní tkáně potřebují být pružné, aby se mohly dobře nafouknout a vyprázdnit během dýchání.
  3. Trávicí soustava: V trávicím systému kolagen poskytuje pevnost a strukturální podporu orgánům, jako jsou žaludek, střeva a játra. Tímto způsobem je zajištěno správné fungování trávicího procesu.
  4. Močový systém: Vliv kolagenu na pružnost močových orgánů a močového měchýře hraje důležitou roli při jejich správném fungování a udržení schopnosti ukládat a vylučovat moč.

Ztráta kolagenu a vliv na vnitřní orgány

S věkem se hladina kolagenu v těle snižuje, což může mít negativní vliv na pružnost vnitřních orgánů. Ztráta pružnosti může vést k různým problémům a komplikacím, včetně srdcových onemocnění, trávicích obtíží nebo zhoršené funkce močového systému.

Péče o kolagen a pružnost vnitřních orgánů

Zajištění dostatečného množství kolagenu v těle je klíčové pro zachování pružnosti a zdraví vnitřních orgánů. Existuje několik způsobů, jak podpořit hladinu kolagenu:

  1. Strava: Konzumujte potraviny bohaté na kolagen, jako jsou ryby, drůbež, luštěniny, sójové produkty, vaječné bílky, bobule a tmavé listové zeleniny.
  2. Doplňky stravy: Doplnění stravy kolagenovými doplňky může pomoci zvýšit hladinu kolagenu v těle.
  3. Ochrana před stresory: Vyhněte se nadměrnému slunečnímu záření, kouření a jiným škodlivým vlivům, které mohou zrychlit ztrátu kolagenu.
  4. Hydratace: Udržujte tělo dobře hydratované, což pomůže udržet pružnost pokožky a tkání.

Zdravá pružnost vnitřních orgánů je klíčová pro celkové zdraví a funkčnost těla. Péče o kolagen a udržení jeho optimální hladiny může pomoci zlepšit pružnost vnitřních orgánů a podpořit celkovou vitalitu a pohodu.

 

 
 
 
 

Chci dostávat upozornění na nová školení, workshopy a tipy ze zákulisí salónu

Jak začít

Pokud chcete být sama svojí paní a hledáte svůj vlastní originální prostor je nutné začít úplně od začátku.

Celý článek »

Nový salón

Chystáte se otevřít svůj vlastní kosmetický salón a nemáte žádné zkušenosti?
Jak má vypadat salón, co všechno musí salón pro provoz kosmetické služby splňovat a co v něm nesmí chybět?

Celý článek »

Kartáčky a peelingy

Každý, kdo zná anatomii kůže a její biorytmy, ten se chytá za hlavu, co všechno
marketing a reklama dokáže propagovat bez ohledu na to, co způsobí.

Celý článek »